To już czwarta odsłona tygodniowego przeglądu wydarzeń. Zobaczmy co tym razem czeka na pasjonatów kultury w Poznaniu!

08-03-2021 (poniedziałek) – Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, godz. 18:00 / godz. 21:00 Berek 2 czyli upiór w moherze – spektakl komediowy – bilety w cenie 120 zł

Uwielbiany przez widzów „Berek”…, powraca, a wraz z nim znani już wcześniej bohaterowie i ich życiowe perypetie. Berek 2 czyli upiór w moherze to kontynuacja historii Ani (starszej pani z konserwatywnymi poglądami) i Pawła (postępowego homoseksualisty), niezjednanych, pałających wzajemną niechęcią sąsiadów, których relacje z upływem czasu zaczynają się poprawiać, a nienawiść stopniowo przeradza się w sympatię. Jak dalej potoczy się ta sąsiedzka historia? Jedno jest pewne dobrego humoru i zwrotów akcji z pewnością nie zabraknie!

08-03-2021 (poniedziałek) – Aula Nova, Pl. Stuligrosza 1, godz. 19:00 Baby, ach te baby – koncert z okazji Dnia Kobiet

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na coroczny koncert z okazji Dnia Kobiet, podczas którego wystąpią studenci i pedagodzy Instytutu Wokalistyki wspomnianego Uniwersytetu. Zaprezentują oni najpiękniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe. W związku z obecną sytuacją epidemiczną bezpośrednio w koncercie, będzie mogła uczestniczyć ograniczona liczba widzów, dlatego też całość wydarzenia zostanie zarejestrowana i opublikowana na kanale YouTube, Facebooku oraz stronie internetowej Akademii Muzycznej.

08-03-2021 (poniedziałek) – Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1E, godz. 20:30 ADELA / Dębicz, Kuropaczewski, Orliński / – koncert promujący płytę – bilety w cenie – 85 i 106,50 zł

W listopadzie ubiegłego roku wyprodukowali dwa teledyski promujące ich najnowszy album, 5 lutego odbyła się premiera płyty pt: „ADELA”, a już 8 marca Aleksander Dębicz, Łukasz Kuropaczewski oraz towarzyszący im gościnnie na wspomnianej płycie Jakub Józef Orliński zagrają w poznańskim Teatrze Muzycznym i zaprezentują najnowszy repertuar w którym nie zabraknie dźwięków fortepianu i gitary oraz wyjątkowego i rzadko spotykanego męskiego głosu.

12-03-2021 (piątek) – Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, godz. 19:00 – 50. Poznańska Wiosna Muzyczna – koncert inauguracyjny

W Filharmonii Poznańskiej wiosna pojawi się już… 12 marca, gdyż tego dnia, o godz. 19:00 rozpocznie się koncert inauguracyjny jubileuszowej – 50 edycji Poznańskiej Muzycznej Wiosny, który odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej. Koncert otworzy kompozycja założyciela Festiwalu oraz patrona Filharmonii Poznańskiej – Tadeusza Szeligowskiego pt: Pieśni zielone w dokonanym specjalnie na ten koncert opracowaniu Macieja Żółtowskiego – z udziałem orkiestry. Kolejne punkty wieczoru wypełnią koncertujące dzieła na instrumenty dęte. Całość zwieńczy natomiast pierwsze w Poznaniu wykonanie Concertino na trąbkę i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego z roku 2015.

12-03-2021 (piątek) – Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, godz. 20:00 Koncert #330 ARRM, Aleksandra Słyż | LAS

Kwartet ARRM w 2016 roku wydał swój debiutancki album inspirując się głównie hipnotycznym, psychodelicznym rockiem. Ich utwory poprzez misternie budowane napięcie przywołują na myśl późne krążki amerykańskiej grupy Earth, a także melodie z filmów Davida Lyncha. W 2019 roku pochodzący z Sosnowca zespół zaprezentował kolejny wydany przez Instant Classic albumu o tytule „II”. Poza ARRM pojawi się także Aleksandra Słyż – kompozytorka, sound designerka, realizatorka dźwięku, którą fascynuje sztuka interaktywna i multimedialna. Artystka w swojej muzyce szuka połączeń między ludzkim ciałem, dźwiękiem i technologią.

Co w kinach? Sprawdźmy!

Kino Apollo, ul. Ratajczaka 18

Repertuar 08.03 (poniedziałek) – 11.03 (czwartek)

Małe Szczęścia

Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca, konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Lea od dawna uważana jest za marzycielkę. Pewnego wieczoru, podczas kolacji, Lea niespodziewanie ogłasza, że spróbuje swoich sił jako pisarka. Kiedy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?

Co przyniesie jutro

Grace i Edward mieszkają pod jednym dachem już przeszło od 30 lat. Małżeństwo zdaje sobie sprawę z tego, że łącząca ich niegdyś pasja już dawno wygasła a namiętność po cichu odeszła na drugi plan, by skryć się w cieniu codziennych problemów. Tak mijają bohaterom kolejne lata życia. Nadchodzi w końcu moment, w którym Edward zatrzymuje się, by uważnie mu się przyjrzeć i dojść do wniosku, że chce od niego więcej. Swoje życie uważa za udane, ale nie przynoszące spełnienia. Jedynym wyjściem jest rozwód i całkowita zmiana dotychczasowego bytu. Jednak lęk budzi w nim myśl o osądzeniu i niezrozumieniu, jakie może go czekać ze strony własnego dziecka.

Szarlatan

Film w reżyserii Agnieszki Holland, to oparta na faktach historia czeskiego zielarza i uzdrowiciela Jana Mikolášeka, którego niezwykłe umiejętności są coraz częściej poddawane próbom w totalitarnym państwie, a niesamowity dar z dnia na dzień staje się największym przekleństwem.

Pełen repertuar i dokładne godziny sensów na stronie: http://kinoapollo.pl/

Kino Muza, ul. Masztalarska 8

Repertuar 08.03 (poniedziałek) – 11.03 (czwartek)

Obiecująca młoda kobieta

Cassie była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej dotychczasowego życia. Czy będzie potrafiła wykorzystać daną jej szansę i naprawi błędy z przeszłości ?

Ściana cieni

Film w reżyserii Elizy Kubarskiej, opowiada historię dwóch zupełnie innych kultur u podnóża góry Kumbhakarna. Góra ta w tradycji Szerpów uznawana jest za świętą górę i jest ściśle chroniona przez buddyjskich mnichów i mieszkańców wspomnianej wioski. W świecie zachodu Khumbakarna znana jest jako „Jannu” i słynie z wciąż niezdobytej wschodniej ściany sięgającej niemal osiem tysięcy metrów, na którą wejście uznawane jest za jedno z najtrudniejszych wyzwań we współczesnym alpinizmie.

Palm Springs

Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

Pełen repertuar i dokładne godziny sensów można znaleźć na stronie: https://www.kinomuza.pl/

Kino Rialto ul. Dąbrowskiego 38

Repertuar 08.03 (poniedziałek) – 14.03 (niedziela)

Co w duszy gra

„Co w duszy gra” to film animowany produkcji Disney i Pixar. W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że jego marzenie by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”. Czy bohater stawi czoła problemom i osiągnie swój cel?

Zabij to i wyjedź z tego miasta

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to animacja Mariusza Wilczyńskiego, której autor poświęcił 14 lat życia. To poetyckie, surrealistyczne widowisko, będące podróżą w przeszłość kraju oraz swoją własną. Opowieść o dzieciństwie w czasach PRL-u, młodości przeżytej w czasach transformacji, a także zmieniającej się Polsce, która powoli zaczynała nabierać piękniejszych barw.

Pełen repertuar i dokładne godziny sensów na stronie: https://www.kinorialto.poznan.pl/