Synthpopowy duet zaprezentuje publiczność materiał ze swojej debiutanckiej płyty „JUTRO?”. Pierwszy album Alicji „Ali” Boratyn i Jakuba „Zastarego” Sikory uzyskał same pozytywne oceny w recenzjach krytyków (napisano o nim m.in. w: Polityce, Nesweek’u, Czasie Kultury czy PORCYS). Wydany w maju tego roku krążek zespołu to najlepszej jakości mieszanka chwytliwych pop melodii ubranych w hip-hopowy sznyt, zapadająca w pamięć przez refleksyjne teksty; wybrzmiewająca dopełniającymi się głosami muzycznej pary.

Alicja Boratyn debiutowała na scenie jako połówka popularnego zespołu Blog 27. Po wydaniu solowej płyty postawiła na eksplorację alternatywnych brzmień, czego owocem był jej udział w gitarowym projekcie Wicked Gigant czy później – w szerzej dostrzeżonej formacji New People. Jakub Sikora dał się poznać jako członek alternatywno rockowego składu Crab Invasion, publikował również autorskie utwory pod pseudonimem ZaStary w ramach „sypialniano, elektronicznego projektu solowego”, a w końcu spotkał się z Alicją w cenionej supergrupie New People.

W 2017 roku muzycy opublikowali pierwszą wspólną piosenkę „Pilot” jako formacja Ala Zastary. Jak przyznali młodzi twórcy w rozmowie z nami (przeczytaj):

Alicja: „Nasza współpraca otworzyła mnie na poszukiwanie nowych brzmień, eksperyment i spojrzenie na popową muzykę z szerszej perspektywy”.

Kuba: „Ala Zastary na pewno przyniosło bardzo dużo nowych doświadczeń, bo po raz pierwszy zrobiliśmy całą płytę po polsku”.

Podczas poznańskiego koncertu nad Rusałką zespół zagra utwory ze swojej debiutanckiej płyty oraz starsze piosenki.

Wstęp wolny!

O szczegółach, w tym środkach bezpieczeństwa, które należy zachować podczas wydarzenia, przeczytasz tutaj: https://www.facebook.com/events/936771186810385/

fot. Justyna Chrobot