Behind The Mountain Rec. zaprasza na kolejną kwietniową odsłonę cyklu No Gods No Masters.

VANUM
Vanum właśnie wydał swój drugi długogrający album Ageless Fire (Profound Lore Rec.) i jest to pozycja zjawiskowa.
Zespół ten powołali do życia weterani amerykańskiej sceny black metalowej Kyle Morgan i Mike Rekevics, ludzie odpowiedzialni za tak monumentalne rzeczy jak ASH BORER czy FELL VOICES (oraz przynajmniej tuzin innych projektów, mniej lub bardziej okopanych w amerykańskiej scenie black). Efekt tej współpracy to muzyka której dość łatwo przypiąć szyld amerykański black metal, przy czym mamy do czynienia z esencją, z tym co najlepsze ta scena ma do zaoferowania światu. Wielbiciele Agalloch czy Wolves in the Throne Room dostaną wszystko to co przesądza o wyjątkowości twórczości Jankesów. Ostatnią płytą udowodnili że są w świetniej formie, napisali bardzo lekki i nastrojowy album, jednocześnie doskonale osadzony w ramach gatunku.
To będzie ich druga wizyta w PL, na scenie to niezwykle urzekająca ekipa, potrafiąca wiernie oddać urok studyjnych dokonań.
Naprawdę warto.

SUN WORSHIP
Są z Berlina i graja black metal. Jest to dość sprytny zabieg, by to oni reprezentowali Stary Kontynent na europejskiej trasie Vanum, zdaje się bowiem że jak mało kto tutaj brzmią jak fragment zjawiska o szyldzie USBM. Zespół z dziesięcioletnim stażem, kilkoma bardzo dobrze przyjętymi wydawnictwami na koncie.