Coma odkrywa nową inspirację. W swoistym anturażu chce zaprezentować z niej to, co nieoczywiste. Jak rockowy zespół sprawdzi się w baśniowym klimacie?  

Na to pytanie odpowiedzieli już sobie uczestnicy koncertów z serii Męskiego Grania, którzy mieli okazję posłuchać piosenek takich jak „Meluzyna”, „Z poradnika młodego zielarza” czy „Ratujmy kosmos” w interpretacji Comy podczas letnich spotkań z zespołem. „W sierpniu 2018 mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie” chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, okazało się, że najlepsze znaleźliśmy w filmach dla dzieci.” – napisała grupa na swoim facebooku. Nowo zaaranżowane utwory wybrzmiewają psychodelą, mrokiem i nieszablonowymi w myśleniu o baśni kontekstami – „Zarówno teksty jak i muzyka z tych kawałków to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci” – przyznali muzycy.

Witajcie w naszej bajce” to jednak wydarzenie kierowane zarówno dla tych starszych, jaki i młodszych widzów. Łódzka grupa chce odświeżyć swoje pierwsze, nie do końca świadome korzenie, prezentując wartościowe utwory, których być może dziecko dorosłych słuchaczy nie poznałoby w innych okolicznościach, niż nadchodząca trasa Comy. „Jeśli ktoś miałby ochotę przybyć z dziećmi to ułatwiliśmy dostęp do wydarzenia organizując koncerty o maksymalnie wczesnych porach (oczywiście tam gdzie to było możliwe)” – podkreślił zespół.

Utwory z filmów „Pan Kleks”, „Planeta małp” czy wielu innych, w aranżacjach Comy, ukażą się już na początku marca tego roku na krążku. Album „Sen o Siedmiu Szklankach” promowany na nadchodzącej trasie, zaskoczy za pewne w wielu aspektach. Zgodnie z tym, co można było zobaczyć za pośrednictwem social mediów wokalisty zespołu Piotra Roguckiego, na zapowiadany albumie usłyszymy również Izę Lach oraz Ralpha Kamińskiego.

Jakiego kolorytu przy okazji muzycznej wolty nabiorą znane bajki, a jakiego nabierze Coma? To powrót do dzieciństwa, czy konfrontacja z dziecięcym wyobrażeniem o przyszłości? Tego dowiemy się już niedługo. Poznański koncert z trasy ” Witajcie w naszej bajce” odbędzie się 23 marca w Tamie.